Skip to content

Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

JANUARI

NÄR VAR DOMARE ARRANGÖR RESULTAT
5 Göteborg Ann-Christin Johansson, Sverige SKK int resultat
6 Göteborg Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat

MARS

7 Strängnäs Knut Blütecher, Norge SKK int resultat
15 Upplands Väsby Iren Naarits, Estland SvVK off resultat
22 Malmö Theo Leenen, Belgien SKK int resultat
29 Boden Maija Sylgren, Finland SvVK off resultat

APRIL

12 Sundsvall Kerstin Nilsson, Danmark SKK nat resultat
13 Sundsvall Jeff Horswell, England SvVK off resultat
19 Kista Agnes Ganami Kertes, Israel SKK int resultat
26 Västerås George Kosopoulos, Grekland SKK nat resultat

MAJ

11 Lidköping Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat
17 Piteå Fransesco Cochetti, Italien SKK nat resultat
18 Hässleholm Marie Gadolin, Sverige SKK int resultat
25 Österbybruk Jasna Matejcic, Kroatien SKK int resultat
30 Ljungbyhed Benjamin Sanches Garcia, Spanien SvVK off
CLUB WINNER
resultat
31 Ljungbyhed Darko Petreski, Kroatien SvVK off
FCI EURO SIGHTHOUND
resultat

JUNI

1 Ljungbyhed Louis Dehaes, Belgien
SvA off resultat
1 Norrköping Birgitta Svarstad, Sverige SKK nat resultat
8 Vänersborg Ann-Christin Johansson, Sverige SKK int resultat
14 Vännäs Marie Gadolin, Sverige SKK nat resultat
15 Vännäs Maria Nordin, Sverige SvVK off resultat
15 Avesta Frank Kane, GB SKK int resultat
21 Tånga Hed Sibylle Benoit, Belgien SvVK off resultat
29 Gällivare Gunnar Norlin, Sverige SKK int resultat
29 Borås Ian Finney, Irland SKK nat resultat

JULI

5 Piteå Marjatta Pylvänäinen-Soursa, Finland SKK int resultat
6 Råneå Kristin Kerem, Estland SvVK off resultat
6 Ronneby Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat
11 Tvååker Jos de Cuyper, Belgien SKK int resultat
12 Tvååker Martha Kips, Luxemburg SKK nat resultat
12 Alfta Jelena Kruus, Estland SKK nat resultat
19 Askersund Carina Ekwall, Sverige SKK int resultat
20 Köping Karin Hedberg, Sverige SKK int resultat
26 Tammsvik Edna K Martin, USA SvVK off resultat
27 Tammsvik Annika Wirman-Fagerlund, Finland
SvA inoff resultat
27 Ransäter Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat

AUGUSTI

1 Jönköping Anette Edander, Sverige SKK int resultat
2 Jönköping Allan Pepper, USA SKK int resultat
2 Svenstavik Saija Juutilainen, Finland SvVK off resultat
3 Jönköping Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
3 Svenstavik Agneta Kappers, Sverige SKK nat resultat
16 Eskilstuna Kerstin Nilsson, Danmark SKK nat resultat
16 Bjurholm Björn Fritz, Tyskland SvVK off resultat
17 Norrköping Dan Ericsson, Sverige SKK int resultat
23 Ljungskile Bertil Lundgren, Sverige SKK nat resultat
24 Överkalix Tatjana Urek, Slovenien SKK nat resultat
30 Visby Hetty Van Der Lee-Grevelt, Holland SKK nat resultat
31 Visby Jan Coppens, Holland SKK int resultat

SEPTEMBER

6 Högbo Bruk Bo Skalin, Sverige SKK int resultat
13 Gimo Inga Siil, Estland SKK int resultat
13 Lund Beatrix Casanova, Schweiz SvVK off resultat
14 Eslöv Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat

OKTOBER

11 Sundsvall Anne Klaas, Estland SKK int resultat
18 Boden Katrin Raie, Estland SvVK off resultat
19 Vallentuna Markku Kippinäen, Finland SvVK off resultat

NOVEMBER

2 Växjö Saija Juutilainen, Finland SKK int resultat

DECEMBER

14 Stockholm Jao Vasco Pocas, Portugal SKK int
SE V-14
resultat

Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

JANUARI

NÄR VAR DOMARE ARRANGÖR RESULTAT
5 Göteborg Ann-Christin Johansson, Sverige SKK int resultat
6 Göteborg Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat

MARS

7 Strängnäs Knut Blütecher, Norge SKK int resultat
15 Upplands Väsby Iren Naarits, Estland SvVK off resultat
22 Malmö Theo Leenen, Belgien SKK int resultat
29 Boden Maija Sylgren, Finland SvVK off resultat

APRIL

12 Sundsvall Kerstin Nilsson, Danmark SKK nat resultat
13 Sundsvall Jeff Horswell, England SvVK off resultat
19 Kista Agnes Ganami Kertes, Israel SKK int resultat
26 Västerås George Kosopoulos, Grekland SKK nat resultat

MAJ

11 Lidköping Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat
17 Piteå Fransesco Cochetti, Italien SKK nat resultat
18 Hässleholm Marie Gadolin, Sverige SKK int resultat
25 Österbybruk Jasna Matejcic, Kroatien SKK int resultat
30 Ljungbyhed Benjamin Sanches Garcia, Spanien SvVK off
CLUB WINNER
resultat
31 Ljungbyhed Darko Petreski, Kroatien SvVK off
FCI EURO SIGHTHOUND
resultat

JUNI

1 Ljungbyhed Louis Dehaes, Belgien
SvA off resultat
1 Norrköping Birgitta Svarstad, Sverige SKK nat resultat
8 Vänersborg Ann-Christin Johansson, Sverige SKK int resultat
14 Vännäs Marie Gadolin, Sverige SKK nat resultat
15 Vännäs Maria Nordin, Sverige SvVK off resultat
15 Avesta Frank Kane, GB SKK int resultat
21 Tånga Hed Sibylle Benoit, Belgien SvVK off resultat
29 Gällivare Gunnar Norlin, Sverige SKK int resultat
29 Borås Ian Finney, Irland SKK nat resultat

JULI

5 Piteå Marjatta Pylvänäinen-Soursa, Finland SKK int resultat
6 Råneå Kristin Kerem, Estland SvVK off resultat
6 Ronneby Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat
11 Tvååker Jos de Cuyper, Belgien SKK int resultat
12 Tvååker Martha Kips, Luxemburg SKK nat resultat
12 Alfta Jelena Kruus, Estland SKK nat resultat
19 Askersund Carina Ekwall, Sverige SKK int resultat
20 Köping Karin Hedberg, Sverige SKK int resultat
26 Tammsvik Edna K Martin, USA SvVK off resultat
27 Tammsvik Annika Wirman-Fagerlund, Finland
SvA inoff resultat
27 Ransäter Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat

AUGUSTI

1 Jönköping Anette Edander, Sverige SKK int resultat
2 Jönköping Allan Pepper, USA SKK int resultat
2 Svenstavik Saija Juutilainen, Finland SvVK off resultat
3 Jönköping Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
3 Svenstavik Agneta Kappers, Sverige SKK nat resultat
16 Eskilstuna Kerstin Nilsson, Danmark SKK nat resultat
16 Bjurholm Björn Fritz, Tyskland SvVK off resultat
17 Norrköping Dan Ericsson, Sverige SKK int resultat
23 Ljungskile Bertil Lundgren, Sverige SKK nat resultat
24 Överkalix Tatjana Urek, Slovenien SKK nat resultat
30 Visby Hetty Van Der Lee-Grevelt, Holland SKK nat resultat
31 Visby Jan Coppens, Holland SKK int resultat

SEPTEMBER

6 Högbo Bruk Bo Skalin, Sverige SKK int resultat
13 Gimo Inga Siil, Estland SKK int resultat
13 Lund Beatrix Casanova, Schweiz SvVK off resultat
14 Eslöv Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat

OKTOBER

11 Sundsvall Anne Klaas, Estland SKK int resultat
18 Boden Katrin Raie, Estland SvVK off resultat
19 Vallentuna Markku Kippinäen, Finland SvVK off resultat

NOVEMBER

2 Växjö Saija Juutilainen, Finland SKK int resultat

DECEMBER

14 Stockholm Jao Vasco Pocas, Portugal SKK int
SE V-14
resultat

Senast uppdaterat

Kommande aktiviteter