Skip to content

Utställningar 2023

Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat, uppfödargrupper samt finalresultat förutom BIG/BIS kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster@svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMARETYPRESULTAT
5/1GöteborgBjörg Foss, NorgeSKK intresultat >>
6/1GöteborgSaija Juutilainen, FinlandSKK natresultat >>
25/3BodenOlaf Knauber, TysklandSvVK offresultat >>
2/4EnköpingLinda Worthy, StorbritannienSvVK offresultat >>
8/4MalmöPietro Bottagisio, ItalienSKK intresultat >>
15/4SundsvallBranislav Rajic, SlovenienSvVK offresultat >>
16/4SundsvallKjell LindströmSKK natresultat >>
22/4VästeråsKarin HedbergSKK natresultat >>
7/5SkaraBenny Blidh von SchedvinSKK nordresultat >>
13/5HässleholmCollen Khoury, AustralienSvVK offresultat >>
14/5HässleholmAnneli Pukkila, FinlandSKK nordresultat >>
28/5GimoAnnika Ulltveit-MoeSKK intresultat >>
27/5PiteåCollen Khoury, AustralienSKK natresultat >>
4/6NorrköpingEugene Blake, USASKK natresultat >>
10/6VännäsAndré van den Broek, NederländernaSKK nordresultat >>
11/6VännäsMarion Marpe, TysklandSvVK offresultat >>
11/6VänersborgChris Paschopoulos, CypernSKK nordresultat >>
17/6LeksandBirgitta SvarstadSKK nordresultat >>
18/6MohedRob Douma, NederländernaSKK intresultat >>
24/6VårgårdaBart ScheerensSvVK offresultat >>
30/6GällivareMarkku Kipinä, FinlandSKK intresultat >>
1/7BoråsLiz-Beth C LiljeqvistSKK natresultat >>
7/7TvååkerRudi Brandt, DanmarkSKK intresultat >>
8/7TvååkerMarie-Christine Amand, BelgienSKK natresultat >>
14/7PiteåAnnette Bystrup, DanmarkSKK nordresultat >>
15/7RåneåMonika Mikuliene, LitauenSvVK offresultat >>
22/7VästeråsPhil Thompson, AustralienSKK intresultat >>
23/7MärstaMicael JohanssonSKK nordresultat >>
28/7VästeråsAmy Sorbie, USASvVK offresultat >>
29/7VästeråsPetru Muntean, RumänienSvVK offresultat >>
29/7RansäterAnn-Christin JohanssonSKK intresultat >>
30/7VästeråsMonica Booth-Thomson, EnglandSvA offresultat >>
5/8SvenstavikSaija Juutilainen, FinlandSvVK offresultat >>
6/8SvenstavikVibeke Ellesöe, DanmarkSKK intresultat >>
12/8RonnebyAdam Ostrowski, PolenSKK nordresultat >>
13/8ÖverkalixInga Siil, EstlandSKK natresultat >>
13/8AskersundMikael NilssonSKK intresultat >>
18/8BjurholmLiene Avotina, LettlandSvVK offresultat >>
19/8EskilstunaNikola Smolic, KroatienSKK nordresultat >>
20/8NorrköpingPietro Bottagisio, ItalienSKK nordresultat >>
26/8RomaklosterTorbjörn SkaarSKK natresultat >>
27/8RomaklosterJohan Andersson, SverigeSKK nordresultat >>
27/8LjungskileSofie KrigholmSKK natresultat >>
2/9LöttorpAgneta KappersSKK natresultat >>
9/9GimoSvante FriskSKK natresultat >>
10/9Högbo BrukKimmo Mustonen, FinlandSKK intresultat >>
16/9LundJenny Dove, StorbritannienSvVK offresultat >>
16/9VårgårdaAnette BystrupSvVK offresultat >>
17/9TomelillaGitte Finnich Pedersen, DanmarkSKK natresultat >>
8/10SundsvallBenny Blidh von SchedvinSKK intresultat >>
15/10EnköpingAndré van den BroekSvVK offresultat >>
21/10BodenBjörn Fritz, TysklandSvVK offresultat >>
3/11VäxjöChristophe Coppel, FrankrikeSKK intresultat >>
9/12StockholmGeorge Kostopoulos, GreklandSKK nord
SE V-23
resultat >>

Utställningar 2023

Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat, uppfödargrupper samt finalresultat förutom BIG/BIS kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster@svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMARETYPRESULTAT
5/1GöteborgBjörg Foss, NorgeSKK intresultat >>
6/1GöteborgSaija Juutilainen, FinlandSKK natresultat >>
25/3BodenOlaf Knauber, TysklandSvVK offresultat >>
2/4EnköpingLinda Worthy, StorbritannienSvVK offresultat >>
8/4MalmöPietro Bottagisio, ItalienSKK intresultat >>
15/4SundsvallBranislav Rajic, SlovenienSvVK offresultat >>
16/4SundsvallKjell LindströmSKK natresultat >>
22/4VästeråsKarin HedbergSKK natresultat >>
7/5SkaraBenny Blidh von SchedvinSKK nordresultat >>
13/5HässleholmCollen Khoury, AustralienSvVK offresultat >>
14/5HässleholmAnneli Pukkila, FinlandSKK nordresultat >>
28/5GimoAnnika Ulltveit-MoeSKK intresultat >>
27/5PiteåCollen Khoury, AustralienSKK natresultat >>
4/6NorrköpingEugene Blake, USASKK natresultat >>
10/6VännäsAndré van den Broek, NederländernaSKK nordresultat >>
11/6VännäsMarion Marpe, TysklandSvVK offresultat >>
11/6VänersborgChris Paschopoulos, CypernSKK nordresultat >>
17/6LeksandBirgitta SvarstadSKK nordresultat >>
18/6MohedRob Douma, NederländernaSKK intresultat >>
24/6VårgårdaBart ScheerensSvVK offresultat >>
30/6GällivareMarkku Kipinä, FinlandSKK intresultat >>
1/7BoråsLiz-Beth C LiljeqvistSKK natresultat >>
7/7TvååkerRudi Brandt, DanmarkSKK intresultat >>
8/7TvååkerMarie-Christine Amand, BelgienSKK natresultat >>
14/7PiteåAnnette Bystrup, DanmarkSKK nordresultat >>
15/7RåneåMonika Mikuliene, LitauenSvVK offresultat >>
22/7VästeråsPhil Thompson, AustralienSKK intresultat >>
23/7MärstaMicael JohanssonSKK nordresultat >>
28/7VästeråsAmy Sorbie, USASvVK offresultat >>
29/7VästeråsPetru Muntean, RumänienSvVK offresultat >>
29/7RansäterAnn-Christin JohanssonSKK intresultat >>
30/7VästeråsMonica Booth-Thomson, EnglandSvA offresultat >>
5/8SvenstavikSaija Juutilainen, FinlandSvVK offresultat >>
6/8SvenstavikVibeke Ellesöe, DanmarkSKK intresultat >>
12/8RonnebyAdam Ostrowski, PolenSKK nordresultat >>
13/8ÖverkalixInga Siil, EstlandSKK natresultat >>
13/8AskersundMikael NilssonSKK intresultat >>
18/8BjurholmLiene Avotina, LettlandSvVK offresultat >>
19/8EskilstunaNikola Smolic, KroatienSKK nordresultat >>
20/8NorrköpingPietro Bottagisio, ItalienSKK nordresultat >>
26/8RomaklosterTorbjörn SkaarSKK natresultat >>
27/8RomaklosterJohan Andersson, SverigeSKK nordresultat >>
27/8LjungskileSofie KrigholmSKK natresultat >>
2/9LöttorpAgneta KappersSKK natresultat >>
9/9GimoSvante FriskSKK natresultat >>
10/9Högbo BrukKimmo Mustonen, FinlandSKK intresultat >>
16/9LundJenny Dove, StorbritannienSvVK offresultat >>
16/9VårgårdaAnette BystrupSvVK offresultat >>
17/9TomelillaGitte Finnich Pedersen, DanmarkSKK natresultat >>
8/10SundsvallBenny Blidh von SchedvinSKK intresultat >>
15/10EnköpingAndré van den BroekSvVK offresultat >>
21/10BodenBjörn Fritz, TysklandSvVK offresultat >>
3/11VäxjöChristophe Coppel, FrankrikeSKK intresultat >>
9/12StockholmGeorge Kostopoulos, GreklandSKK nord
SE V-23
resultat >>

Senast uppdaterat

Kommande aktiviteter