Skip to content

Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se
Inofficiella rasspecialer ej ännu inskickade till webmaster.

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

PM DATUM PLATS DOMARE ARRANGÖR RESULTAT

JANUARI

3 Göteborg Frank Sabella, USA SKK int resultat >>
4 Göteborg Gabriel Valdez, Colombia SKK int resultat >>

FEBRUARI

21 Upplands Väsby Bitte Ahrens, Italien SvVK off resultat >>

MARS

14 Strängnäs Barbara Ruth Smith, Sverige SKK int resultat >>
21 Boden Lyn Hewson, England SvVK off resultat >>
29 Malmö Kresten Scheel, Danmark SKK int resultat >>

APRIL

4 Kista Johan Juslin, Finland SKK int,
SE V-15
resultat >>
26 Västerås Nicklas Eriksson, Sverige SKK nat resultat >>

MAJ

2 Lidköping Svante Frisk, Sverige SKK int resultat >>
9 Munka Ljungby Peter Mazura, Österrike SvVK off resultat >>
16 Piteå Carl-Gunnar Stafberg, Sverige SKK nat resultat >>
17 Hässleholm Ole Staunskjaer, Danmark SKK int resultat >>
30 Österbybruk Svante Frisk, Sverige SKK int resultat >>

JUNI

6 Vänersborg Leni Finne, Finland SKK nat resultat >>
7 Norrköping Per Lundström, Sverige SKK nat resultat >>
13 Vännäs Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat >>
14 Vännäs Lotta Brun, Spanien SvVK off resultat >>
14 Avesta Elisabeth Janzon, Sverige SKK int resultat >>
20 Tånga Hed Rasma Ergle, Lettland SvVK off resultat >>
28 Gällivare Tiina Taulos, Finland SKK int resultat >>
28 Borås Sandra Terzic, Kroatien SKK nat resultat >>

JULI

4 Piteå Laura Cox, Irland SKK int resultat >>
5 Råneå Colleen Khoury, Australien SvVK off resultat >>
5 Alfta Tuula Savolainen, Finland SKK nat resultat >>
10 Tvååker Liz-Beth Liljeqvist, Sverige SKK int resultat >>
11 Tvååker Bertil Lundgren, Sverige SKK nat resultat >>
18 Köping Diane Stewart-Ritchie, Irland SKK int resultat >>
25 Ransäter Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat >>
25 Strömsholm Barbara Arndt, Kanada SvA off resultat >>
26 Strömsholm Russel McFadden, USA SvVK off resultat >>

AUGUSTI

1 Svenstavik Petter Fodstad, Norge SvVK off resultat >>
2 Svenstavik Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat >>
8 Askersund Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat >>
9 Ronneby Gunnar Nymann, Danmark SKK int resultat >>
15 Eskilstuna Kjell Lindström, Sverige SKK nat resultat >>
15 Bjurholm Louis Dehaes, Belgien SvVK off resultat >>
16 Norrköping Arne Foss, Norge SKK int resultat >>
22 Täby Marie Gadolin, Sverige SKK nat resultat >>
23 Backamo Arvid Göransson, Sverige SKK nat resultat >>
23 Överkalix Antoan Hlebarov, Bulgarien SKK nat resultat >>
29 Visby Aleš Novak, Slovenien SKK nat resultat >>
30 Visby Gunnar Nymann, Danmark SKK int resultat >>
31 Visby Ian Rasmussen, Australien SvVK off resultat >>

SEPTEMBER

5 Öland Marie Gadolin, Sverige SKK nat resultat >>
12 Eslöv Jan Törnblom, Sverige SKK nat resultat >>
13 Lund Graham Hill, England SvVK off resultat >>
13 Högbo Bruk Igor Vyguzov, Ryssland SKK int resultat >>
26 Boden Per Iversen, Norge SvVK off resultat >>

OKTOBER

10 Sundsvall Regina Tromp-Purijn, Holland SKK int resultat >>
11 Timrå Antoan Hlebarov, Bulgarien SvVK off resultat >>
18 Vallentuna Carina Ekwall, Sverige SvVK off resultat >>
30 Växjö Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat >>

NOVEMBER

DECEMBER

12 Stockholm Jennifer Dove, England SKK int
NORD V-15
resultat >>

Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se
Inofficiella rasspecialer ej ännu inskickade till webmaster.

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

PM DATUM PLATS DOMARE ARRANGÖR RESULTAT

JANUARI

3 Göteborg Frank Sabella, USA SKK int resultat >>
4 Göteborg Gabriel Valdez, Colombia SKK int resultat >>

FEBRUARI

21 Upplands Väsby Bitte Ahrens, Italien SvVK off resultat >>

MARS

14 Strängnäs Barbara Ruth Smith, Sverige SKK int resultat >>
21 Boden Lyn Hewson, England SvVK off resultat >>
29 Malmö Kresten Scheel, Danmark SKK int resultat >>

APRIL

4 Kista Johan Juslin, Finland SKK int,
SE V-15
resultat >>
26 Västerås Nicklas Eriksson, Sverige SKK nat resultat >>

MAJ

2 Lidköping Svante Frisk, Sverige SKK int resultat >>
9 Munka Ljungby Peter Mazura, Österrike SvVK off resultat >>
16 Piteå Carl-Gunnar Stafberg, Sverige SKK nat resultat >>
17 Hässleholm Ole Staunskjaer, Danmark SKK int resultat >>
30 Österbybruk Svante Frisk, Sverige SKK int resultat >>

JUNI

6 Vänersborg Leni Finne, Finland SKK nat resultat >>
7 Norrköping Per Lundström, Sverige SKK nat resultat >>
13 Vännäs Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat >>
14 Vännäs Lotta Brun, Spanien SvVK off resultat >>
14 Avesta Elisabeth Janzon, Sverige SKK int resultat >>
20 Tånga Hed Rasma Ergle, Lettland SvVK off resultat >>
28 Gällivare Tiina Taulos, Finland SKK int resultat >>
28 Borås Sandra Terzic, Kroatien SKK nat resultat >>

JULI

4 Piteå Laura Cox, Irland SKK int resultat >>
5 Råneå Colleen Khoury, Australien SvVK off resultat >>
5 Alfta Tuula Savolainen, Finland SKK nat resultat >>
10 Tvååker Liz-Beth Liljeqvist, Sverige SKK int resultat >>
11 Tvååker Bertil Lundgren, Sverige SKK nat resultat >>
18 Köping Diane Stewart-Ritchie, Irland SKK int resultat >>
25 Ransäter Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat >>
25 Strömsholm Barbara Arndt, Kanada SvA off resultat >>
26 Strömsholm Russel McFadden, USA SvVK off resultat >>

AUGUSTI

1 Svenstavik Petter Fodstad, Norge SvVK off resultat >>
2 Svenstavik Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat >>
8 Askersund Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat >>
9 Ronneby Gunnar Nymann, Danmark SKK int resultat >>
15 Eskilstuna Kjell Lindström, Sverige SKK nat resultat >>
15 Bjurholm Louis Dehaes, Belgien SvVK off resultat >>
16 Norrköping Arne Foss, Norge SKK int resultat >>
22 Täby Marie Gadolin, Sverige SKK nat resultat >>
23 Backamo Arvid Göransson, Sverige SKK nat resultat >>
23 Överkalix Antoan Hlebarov, Bulgarien SKK nat resultat >>
29 Visby Aleš Novak, Slovenien SKK nat resultat >>
30 Visby Gunnar Nymann, Danmark SKK int resultat >>
31 Visby Ian Rasmussen, Australien SvVK off resultat >>

SEPTEMBER

5 Öland Marie Gadolin, Sverige SKK nat resultat >>
12 Eslöv Jan Törnblom, Sverige SKK nat resultat >>
13 Lund Graham Hill, England SvVK off resultat >>
13 Högbo Bruk Igor Vyguzov, Ryssland SKK int resultat >>
26 Boden Per Iversen, Norge SvVK off resultat >>

OKTOBER

10 Sundsvall Regina Tromp-Purijn, Holland SKK int resultat >>
11 Timrå Antoan Hlebarov, Bulgarien SvVK off resultat >>
18 Vallentuna Carina Ekwall, Sverige SvVK off resultat >>
30 Växjö Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat >>

NOVEMBER

DECEMBER

12 Stockholm Jennifer Dove, England SKK int
NORD V-15
resultat >>

Senast uppdaterat

Kommande aktiviteter