Skip to content

Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

JANUARI 2013
NÄR VAR DOMARE ARRANGÖR RESULTAT
3 Göteborg Martin Baskaran, Spanien SKK int resultat
4 Göteborg Marie Gadolin, Sverige SKK int resultat
MARS 2013
9 Strängnäs Jan Törnblom, Sverige SKK int resultat
16 Boden Linda Worthy, England SvVK off resultat
17 Köping Peter Mazura, Österrike SvVK off resultat
24 Malmö Jadranka Smojver Selimovic, Kroatien SKK int resultat
29 Kista Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat
APRIL 2013
27 Västerås Annika Ulltveit-Moe SKK nat resultat
MAJ 2013
4 Ljungbyhed P M Marston Pollack, England SvVK off resultat
5 Ljungbyhed Susan Rhodes (Shadowfax), England
SvA Inoff resultat
12 Lidköping Åge Gjetnes, Norge SKK nat resultat
19 Hässleholm Lena Stålhandske, Sverige SKK nat resultat
19 Piteå Pirjo Aaltonen, Finland SKK nat resultat
26 Österbybruk Kurt Nilsson, Sverige SKK int resultat
JUNI 2013
2 Norrköping Nicklas Eriksson, Sverige SKK nat resultat
9 Vänersborg Benny Blid, Sverige SKK int resultat
15 Tånga Hed Ian Rasmussen, Australien SvVK off resultat
15 Vännäs Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
16 Avesta Magnus Hagstedt, Sverige SKK nat resultat
16 Vännäs Nina Neswadba, Österrike SvVK off resultat
29 Borås Joan Goldstein, USA
SvA off resultat
30 Gällivare Rodi Hübenthal, Norge SKK int resultat
29 Borås Joan Goldstein, USA SvA off resultat
30 Borås Björg Foss, Norge SKK nat resultat
JULI 2013
6 Råneå Ute Lennartz, Tyskland SvVK off resultat
7 Alfta Jan Törnblom, Sverige SKK nat resultat
7 Piteå Liliane De RidderOnghena, Belgien SKK int resultat
12 Tvååker Mark G Cocozza, Storbritannien SKK int resultat
13 Tvååker Agnes Kertes Ganami, Israel SKK nat resultat
21 Köping Elisabet Janzon, Sverige SKK int resultat
27 Ransäter George Schogol, Georgien SKK int resultat
27 Tammsvik Wayne Burton, Australien SvVK off resultat
28 Tammsvik Kelly De Meijer (Thuja), Holland
SvA Inoff resultat
AUGUSTI 2013
3 Svenstavik Lena Stålhandske, Australien SvVK off resultat
4 Svenstavik Diane Anderson, USA SKK int resultat
10 Askersund Kurt Nilsson, Sverige SKK nat resultat
10 Bjurholm Dagmar Kenis-Pordham, England SvVK off resultat
11 Ronneby Pirjo Aaltonen, Finland SKK int resultat
17 Eskilstuna Roberto Posa, Schweiz SKK int resultat
18 Norrköping Kjell Lindström, Sverige SKK int resultat
18 Överkalix Diane Anderson, USA SKK nat resultat
24 Visby Rita Reyners, Belgien SKK int resultat
25 Visby Gerhard Jipping, Holland SKK int resultat
25 Backamo Anette Edlander, Sverige SKK nat resultat
26 Visby Henrik Johansson, Sverige SvVK off Resultat
SEPTEMBER 2013
1 Solvalla Tuula Savolainen, Finland SKK nat resultat
7 Öland Anette Edlander, Sverige SKK nat resultat
8 Högbo Luis Pinto Teixeira, Portugal SKK int resultat
14 Sofiero John Wauben, Nederländerna SKK int resultat
15 Laröd Björn Fritz, Tyskland SvVK off resultat
15 Gimo Harry Tast, Finland SKK int resultat
OKTOBER 2013
6 Enköping Harto Stockmari, Finland SvVK off resultat
12 Sundsvall Joao Vasco Pocas, Portugal SKK int resultat
13 Sundsvall Tuula Savolainen, Finland SvVK off resultat
19 Boden Elisabet Janzon, Sverige SvVK off resultat
NOVEMBER 2013
1 Växjö Jelena Kruus, Estland SKK int resultat
DECEMBER 2013
8 Stockholm Enrique Fillipini, Argentina SKK int
SE V-13
resultat

Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

JANUARI 2013
NÄR VAR DOMARE ARRANGÖR RESULTAT
3 Göteborg Martin Baskaran, Spanien SKK int resultat
4 Göteborg Marie Gadolin, Sverige SKK int resultat
MARS 2013
9 Strängnäs Jan Törnblom, Sverige SKK int resultat
16 Boden Linda Worthy, England SvVK off resultat
17 Köping Peter Mazura, Österrike SvVK off resultat
24 Malmö Jadranka Smojver Selimovic, Kroatien SKK int resultat
29 Kista Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat
APRIL 2013
27 Västerås Annika Ulltveit-Moe SKK nat resultat
MAJ 2013
4 Ljungbyhed P M Marston Pollack, England SvVK off resultat
5 Ljungbyhed Susan Rhodes (Shadowfax), England
SvA Inoff resultat
12 Lidköping Åge Gjetnes, Norge SKK nat resultat
19 Hässleholm Lena Stålhandske, Sverige SKK nat resultat
19 Piteå Pirjo Aaltonen, Finland SKK nat resultat
26 Österbybruk Kurt Nilsson, Sverige SKK int resultat
JUNI 2013
2 Norrköping Nicklas Eriksson, Sverige SKK nat resultat
9 Vänersborg Benny Blid, Sverige SKK int resultat
15 Tånga Hed Ian Rasmussen, Australien SvVK off resultat
15 Vännäs Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
16 Avesta Magnus Hagstedt, Sverige SKK nat resultat
16 Vännäs Nina Neswadba, Österrike SvVK off resultat
29 Borås Joan Goldstein, USA
SvA off resultat
30 Gällivare Rodi Hübenthal, Norge SKK int resultat
29 Borås Joan Goldstein, USA SvA off resultat
30 Borås Björg Foss, Norge SKK nat resultat
JULI 2013
6 Råneå Ute Lennartz, Tyskland SvVK off resultat
7 Alfta Jan Törnblom, Sverige SKK nat resultat
7 Piteå Liliane De RidderOnghena, Belgien SKK int resultat
12 Tvååker Mark G Cocozza, Storbritannien SKK int resultat
13 Tvååker Agnes Kertes Ganami, Israel SKK nat resultat
21 Köping Elisabet Janzon, Sverige SKK int resultat
27 Ransäter George Schogol, Georgien SKK int resultat
27 Tammsvik Wayne Burton, Australien SvVK off resultat
28 Tammsvik Kelly De Meijer (Thuja), Holland
SvA Inoff resultat
AUGUSTI 2013
3 Svenstavik Lena Stålhandske, Australien SvVK off resultat
4 Svenstavik Diane Anderson, USA SKK int resultat
10 Askersund Kurt Nilsson, Sverige SKK nat resultat
10 Bjurholm Dagmar Kenis-Pordham, England SvVK off resultat
11 Ronneby Pirjo Aaltonen, Finland SKK int resultat
17 Eskilstuna Roberto Posa, Schweiz SKK int resultat
18 Norrköping Kjell Lindström, Sverige SKK int resultat
18 Överkalix Diane Anderson, USA SKK nat resultat
24 Visby Rita Reyners, Belgien SKK int resultat
25 Visby Gerhard Jipping, Holland SKK int resultat
25 Backamo Anette Edlander, Sverige SKK nat resultat
26 Visby Henrik Johansson, Sverige SvVK off Resultat
SEPTEMBER 2013
1 Solvalla Tuula Savolainen, Finland SKK nat resultat
7 Öland Anette Edlander, Sverige SKK nat resultat
8 Högbo Luis Pinto Teixeira, Portugal SKK int resultat
14 Sofiero John Wauben, Nederländerna SKK int resultat
15 Laröd Björn Fritz, Tyskland SvVK off resultat
15 Gimo Harry Tast, Finland SKK int resultat
OKTOBER 2013
6 Enköping Harto Stockmari, Finland SvVK off resultat
12 Sundsvall Joao Vasco Pocas, Portugal SKK int resultat
13 Sundsvall Tuula Savolainen, Finland SvVK off resultat
19 Boden Elisabet Janzon, Sverige SvVK off resultat
NOVEMBER 2013
1 Växjö Jelena Kruus, Estland SKK int resultat
DECEMBER 2013
8 Stockholm Enrique Fillipini, Argentina SKK int
SE V-13
resultat

Senast uppdaterat

Kommande aktiviteter