Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMAREARRANGÖRRESULTAT

JANUARI

8/1 Göteborg Seiichiro Ishimaru, Japan SKK nat INSTÄLLD
9/1 Göteborg Douglas Johnson, USA SKK int INSTÄLLD

FEBRUARI

26/2 Vårgårda Ray Lindholm SvVK off INSTÄLLD

MARS

26/3 Boden  Gunnar Norlin SvVK off resultat >>
27/3 Upplands Väsby Kjell Lindström SvVK off resultat >>

APRIL

17/4 Malmö Frank Kane, Storbritannien SKK int resultat >>
23/4 Västerås Perttu Ståhlberg, Finland SKK nat resultat >>

MAJ

1/5 Ljungskile Jens Myrman SKK int resultat >>
7/5 Skara Bengt-Åke Bogren SKK nord resultat >>
21/5 Hässleholm Torbjörn Skaar SKK nord resultat >>
22/5 Hässleholm Iren Naarits, Estland SvVK off resultat >>
27/5 Piteå Bruno Nodalli, Italien SKK nat resultat >>
29/5 Gimo Maria Lönnhammar SKK int resultat >>

JUNI

5/6 Norrköping Jasna Matejcic, Kroatien SKK nat resultat >>
11/6 Vänersborg Jetta Tschokkinen SKK int resultat >>
18/6 Vännäs Jenna Leino, Finland SKK nord resultat >>
19/6 Vännäs Rudi Brandt, Danmark SvVK off resultat >>
19/6 Leksand Branislav Rajic, Slovenien SKK nord resultat >>
25/6 Vårgårda Ray Lindholm SvVK off resultat >>

JULI

1/7 Gällivare Jeanett Lemmeke SKK nord resultat >>
3/7 Borås Svante Frisk SKK nord resultat >>
8/7 Tvååker Mette Mörkegaard, Danmark SKK nat resultat >>
9/7 Tvååker Wieslawa Misterka-Kluska, Polen SKK int resultat >>
10/7 Alfta Moa Persson SKK nat resultat >>
16/7 Råneå Marco Sistermann, Tyskland SvVK off resultat >>
17/7 Piteå Arne Foss, Norge SKK nord resultat >>
23/7 Västerås Nina Karlsdotter SKK int resultat >>
24/7 Märsta Jeanett Lemmeke SKK nord resultat >>
29/7 Apalby Vlastislav Vojtek SvVK off resultat >>
30/7 Apalby Ramon Podesta,Chile SvVK off resultat >>
31/7 Apalby Carina Ekwall, Sverige SvA off resultat >>
31/7 Ransäter Anette Edlander SKK nord resultat >>

AUGUSTI

6/8 Svenstavik Markku Kipinä, Finland SvVK off resultat >>
7/8 Svenstavik Karin Hedberg SKK nat resultat >>
13/8 Ronneby Dirk Spruyt, Belgien SKK nord resultat >>
14/8 Överkalix Jari Partanen, Norge SKK nat resultat >>
14/8 Askersund Antonio Di Lorenzo, Norge SKK nord resultat >>
19/8 Bjurholm Andreja Novak, Slovenien SvVK off resultat >>
20/8 Eskilstuna Arne Foss SKK int resultat >>
21/8 Norrköping Wayne Burton, Australien SKK nord resultat >>
27/8 Romakloster Annette Bystrup, Danmark SKK nat resultat >>
27/8 Lund Dominique G Denis, Frankrike SvVK off resultat >>
28/8 Romakloster Gerard Jipping, Nederländerna SKK nord resultat >>
28/8 Ljungskile Liz-Beth C Liljeqvist SKK nat resultat >>
28/8 Lund Wendye Slatyer, Australien SvA off resultat >>

SEPTEMBER

4/9 Löttorp Paul Stanton SKK nat resultat >>
10/9 Gimo Bengt-Åke Bogren SKK nat resultat >>
11/9 Falsterbo Laine Hanne Jensen SKK nat resultat >>
17/9 Sandviken Wim Viersma, Nederländerna SvVK off resultat >>
18/9 Sandviken Bertil Lundgren SKK int resultat >>

OKTOBER

8/10 Boden Hans Almgren, Sverige SvVK off resultat >>
15/10 Sundsvall Jan Coppens, Nederländerna SvVK off resultat >>
16/10 Sundsvall Svante Frisk SKK int resultat >>

NOVEMBER

6/11 Växjö Tiina Taulos, Finland SKK int resultat >>

DECEMBER

11/12 Stockholm György Tesics, Ungern SKK nord
SE V-22
-