Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMAREARRANGÖRRESULTAT

JANUARI

7/1 Göteborg - SKK nord INSTÄLLD
8/1 Göteborg - SKK int INSTÄLLD

MARS

7/3 Upplands Väsby - SvVK off INSTÄLLD
20/3 Luleå - SvVK off INSTÄLLD

APRIL

3/4 Malmö - SKK int INSTÄLLD
17/4 Sundsvall - SvVK off INSTÄLLD
18/4 Sundsvall - SKK nat INSTÄLLD
24/4 Västerås - SKK nat INSTÄLLD

MAJ

2/5 Lidköping - SKK nord INSTÄLLD
8/5 Boden - SvVK off INSTÄLLD
13-16/5 Backamo - SKK int/nord INSTÄLLD
22/5 Hässleholm Andreja Novak, Slovenien SvVK off INSTÄLLD
23/5 Vilsta Kjell Lindström, Sverige SvVK off INSTÄLLD
23/5 Hässleholm - SKK nord INSTÄLLD
29/5 Falsterbo - SKK int INSTÄLLD
30/5 Piteå Ros Bacich, Australien SKK nord INSTÄLLD
30/5 Gimo Jens Myrman, Sverige SKK nord INSTÄLLD

JUNI

6/6 Leksand - SKK int INSTÄLLD
6/6 Norrköping - SKK nat INSTÄLLD
12/6 Vänersborg - SKK nord INSTÄLLD
19-20/6 Vännäs Louis Dehaes, Belgien SvVK off INSTÄLLD
20/6 Vännäs - SKK nat INSTÄLLD
26/6 Tånga Hed - SvVK off INSTÄLLD

JULI

2/7 Gällivare - SKK int INSTÄLLD
2/7 Borås Henrik Johansson, Sverige SKK nat INSTÄLLD
3/7 Alfta Nicklas Eriksson, Sverige SKK nat INSTÄLLD
9/7 Tvååker - SKK nord INSTÄLLD
10/7 Tvååker - SKK nat INSTÄLLD
16/7 Piteå Anette Edlander, Sverige SKK nord INSTÄLLD
17/7 Västerås Mikael Nilsson, Sverige SKK nord RESULTAT >>
17/7 Råneå Henrik Härling, Sverige SvVK off RESULTAT >>
23/7 Märsta Magnus Hagstedt, Sverige SKK int INSTÄLLD
24/7 Märsta Lesley Hiltz, USA SKK nord INSTÄLLD
25/7 Märsta Carmen Navarro Guisado, Spanien SKK int INSTÄLLD
30/7 Strömsholm - SvVK off INSTÄLLD
31/7 Strömsholm - SvVK off INSTÄLLD

AUGUSTI

1/8 Strömsholm - SvA off INSTÄLLD
1/8 Ransäter Moa Persson, Sverige SKK int INSTÄLLD
7/8 Ronneby - SKK nat INSTÄLLD
7/8 Oviken Per Lundström, Sverige SvVK off resultat >>
8/8 Askersund Annika Ulltveit-Moe, Sverige SKK nord INSTÄLLD
8/8 Svenstavik - SKK nord INSTÄLLD
13/8 Bjurholm Katrin Raie, Estland SvVK off resultat >>
14/8 Eskilstuna Zorica Blomqvist, Sverige SKK nat INSTÄLLD
15/8 Norrköping - SKK nord INSTÄLLD
21/8 Överkalix - SKK nat INSTÄLLD
22/8 Ljungskile Bengt-Åke Bogren, Sverige SKK nord resultat >>
23/8 Ljungskile Agneta Doverholt, Sverige SKK int resultat >>
28/8 Visby Torbjörn Skaar, Sverige SKK nat resultat >>
29/8 Visby Bengt-Åke Bogren, Sverige SKK nord resultat >>

SEPTEMBER

4/9 Boden Lena Persson, Sverige SvVK off resultat >>
4/9 Löttorp Anette Edlander, Sverige SKK int INSTÄLLD
4/9 Leksand Jens Myrman, Sverige SKK int resultat >>
5/9 Löttorp Agneta Kappers, Sverige SKK nat INSTÄLLD
11/9 Gimo Jeanett Lemmeke, Sverige SKK nat resultat >>
11/9 Lund Jamie Rodal, Spanien SvVK off resultat >>
12/9 Falsterbo - SKK nat INSTÄLLD
17/9 Vänersborg Leni Finne, Finland SKK nord resultat >>
18/9 Sandviken Per Lundström, Sverige SKK int resultat >>
18/9 Tånga Hed Henrik Härling, Sverige SvVK off resultat >>
25/9 Eskilstuna Karin Hedberg, Sverige SvA off resultat >>

OKTOBER

9/10 Timrå Vibeke Ellesøe, Danmark SvVK off resultat >>
10/10 Sundsvall - SKK nord INSTÄLLD
17/10 Enköping Ingela Kyrklund, Sverige SvVK off resultat >>

NOVEMBER

5/11 Växjö Marie Gadolin, Sverige SKK int INSTÄLLD

DECEMBER

11/12 Stockholm - SKK nord
SE V-21
INSTÄLLD