Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMAREARRANGÖRRESULTAT

JANUARI

5/1 Göteborg Eva Liljekvist Borg, Sverige SKK nat resultat >>
6/1 Göteborg Mikael Nilsson, Sverige SKK int resultat >>

MARS

21/3 Upplands Väsby Wim Wiersma, Nederländerna SvVK off INSTÄLLD
28/3 Malmö Per Iversen, Norge SKK int INSTÄLLD
28/3 Boden Randi Juliussen, Norge SvVK off INSTÄLLD

APRIL

25/4 Västerås Ray Lindholm, Sverige SKK nat INSTÄLLD

MAJ

2/5 Lidköping Nicklas Eriksson, Sverige SKK nord INSTÄLLD
23/5 Hässleholm Marie Gadolin, Sverige SKK nord INSTÄLLD
24/5 Hässleholm Andreja Novak, Slovenien SvVK off INSTÄLLD
30/5 Piteå Kurt Nilsson, Sverige SKK nat INSTÄLLD
31/5 Gimo Jens Myrman, Sverige SKK int INSTÄLLD

JUNI

6/6 Leksand Arvid Göransson, Sverige SKK nord INSTÄLLD
6/6 Horten, Norge Terry d. Chacone, USA NMK PM >>
7/6 Norrköping Eugene Blake, USA SKK nat  
13/6 Vänersborg Eva Nielsen, Sverige SKK nord  
13/6 Vännäs Wayne Burton, Australien SKK nat INSTÄLLD
14/6 Vännäs Marion Marpe, Tyskland SvVK off  
20/6 Tånga Hed - SvVK off  
27/6 Överkalix Jeanett Lemmeke, Sverige SKK int  
28/6 Alfta Saija Juutilainen, Finland SKK nord INSTÄLLD
28/6 Borås Jamie Souza Bartlett, USA SKK nat  
28/6 Överkalix Agneta Kappers, Sverige SKK nat  

JULI

10/7 Tvååker Marie-Christine Amand, Belgien SKK int  
11/7 Tvååker Leif Ragnar Hjort, Norge SKK nat  
17/7 Hässleholm Markku Mähönen, Finland SvVK off  
18/7 Köping Perttu Ståhlberg, Finland SKK nord  
18/7 Piteå Zeferino Silva, Portugal SKK int  
19/7 Råneå Marco Sistermann, Tyskland SvVK off  
24/7 Strömsholm Scott Pfeil, USA SvVK off  
25/7 Strömsholm Amy Sorbie, USA SvVK off  
26/7 Strömsholm Carina Ekwall, Sverige SvA off PM >>
26/7 Ransäter Saija Juutilainen, Finland SKK nord  

AUGUSTI

1/8 Svenstavik Markku Kipinä, Finland SvVK off  
2/8 Svenstavik Jens Myrman, Sverige SKK nord  
7/8 Bjurholm Andreja Novak, Slovenien SvVK off  
8/8 Ronneby Birte Scheel, Danmark SKK nord  
9/8 Askersund Henrik Johansson, Sverige SKK nat  
15/8 Eskilstuna Tomas Rohlin, Danmark SKK nord  
16/8 Norrköping - SKK nord  
22/8 Ljungskile Åke Cronander, Sverige SKK nat  
23/8 Märsta Hanne Laine Jensen, Danmark SKK int  
29/8 Visby Gerard Jipping, Nederländerna SKK nat  
30/8 Visby Annette Bystrup, Danmark SKK nord  

SEPTEMBER

5/9 Löttorp Kerstin Nilsson, Danmark SKK nat  
6/9 Sandviken Arne Foss, Norge SKK nord  
12/9 Gimo Eva Nielsen, Sverige SKK nat  
12/9 Lund Jamie Rodal, Spanien SvVK off  
13/9 Falsterbo - SKK nat  
19/9 Tånga Hed - SvVK off  

OKTOBER

10/10 Timrå - SvVK off  
11/10 Sundsvall - SKK nord  
17/10 Enköping - SvVK off  
24/10 Boden Roberto Forsoni, Italien SvVK off  

NOVEMBER

1/11 Växjö Tiina Taulos, Finland SKK int  

DECEMBER

13/12 Stockholm - SKK nord
SE V-19