Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMAREARRANGÖRRESULTAT

JANUARI

5/1 Göteborg Eva Liljekvist Borg, Sverige SKK nat resultat >>
6/1 Göteborg Mikael Nilsson, Sverige SKK int resultat >>

MARS

21/3 Upplands Väsby Wim Wiersma, Nederländerna SvVK off INSTÄLLD
28/3 Malmö Per Iversen, Norge SKK int INSTÄLLD
28/3 Boden Randi Juliussen, Norge SvVK off INSTÄLLD

APRIL

25/4 Västerås Ray Lindholm, Sverige SKK nat INSTÄLLD

MAJ

2/5 Lidköping Nicklas Eriksson, Sverige SKK nord INSTÄLLD
23/5 Hässleholm Marie Gadolin, Sverige SKK nord INSTÄLLD
24/5 Hässleholm Andreja Novak, Slovenien SvVK off INSTÄLLD
30/5 Piteå Kurt Nilsson, Sverige SKK nat INSTÄLLD
31/5 Gimo Jens Myrman, Sverige SKK int INSTÄLLD

JUNI

6/6 Leksand Arvid Göransson, Sverige SKK nord INSTÄLLD
6/6 Horten, Norge Terry d. Chacone, USA NMK INSTÄLLD
7/6 Norrköping Eugene Blake, USA SKK nat INSTÄLLD
13/6 Vänersborg Eva Nielsen, Sverige SKK nord INSTÄLLD
13/6 Vännäs Wayne Burton, Australien SKK nat INSTÄLLD
14/6 Vännäs Marion Marpe, Tyskland SvVK off INSTÄLLD
20/6 Tånga Hed - SvVK off INSTÄLLD
27/6 Överkalix Jeanett Lemmeke, Sverige SKK int INSTÄLLD
28/6 Alfta Saija Juutilainen, Finland SKK nord INSTÄLLD
28/6 Borås Lena Persson, Sverige SKK nat INSTÄLLD
28/6 Överkalix Agneta Kappers, Sverige SKK nat INSTÄLLD

JULI

10/7 Tvååker Marie-Christine Amand, Belgien SKK int INSTÄLLD
11/7 Tvååker Leif Ragnar Hjort, Norge SKK nat INSTÄLLD
17/7 Hässleholm Markku Mähönen, Finland SvVK off INSTÄLLD
18/7 Köping Perttu Ståhlberg, Finland SKK nord INSTÄLLD
18/7 Piteå Zeferino Silva, Portugal SKK int INSTÄLLD
19/7 Råneå Marco Sistermann, Tyskland SvVK off INSTÄLLD
24/7 Strömsholm Scott Pfeil, USA SvVK off INSTÄLLD
25/7 Strömsholm Amy Sorbie, USA SvVK off INSTÄLLD
26/7 Strömsholm Carina Ekwall, Sverige SvA off INSTÄLLD
26/7 Ransäter Saija Juutilainen, Finland SKK nord INSTÄLLD

AUGUSTI

1/8 Svenstavik Markku Kipinä, Finland SvVK off INSTÄLLD
2/8 Svenstavik Jens Myrman, Sverige SKK nord INSTÄLLD
7/8 Bjurholm Andreja Novak, Slovenien SvVK off INSTÄLLD
8/8 Ronneby Birte Scheel, Danmark SKK nord INSTÄLLD
9/8 Askersund Henrik Johansson, Sverige SKK nat INSTÄLLD
15/8 Eskilstuna Tomas Rohlin, Danmark SKK nord INSTÄLLD
16/8 Norrköping - SKK nord INSTÄLLD
22/8 Ljungskile Åke Cronander, Sverige SKK nat INSTÄLLD
23/8 Märsta Hanne Laine Jensen, Danmark SKK int INSTÄLLD
29/8 Visby Gerard Jipping, Nederländerna SKK nat INSTÄLLD
30/8 Visby Annette Bystrup, Danmark SKK nord INSTÄLLD

SEPTEMBER

5/9 Löttorp Kerstin Nilsson, Danmark SKK nat INSTÄLLD
5/9 Vännäs - SvVK off  
6/9 Sandviken Arne Foss, Norge SKK nord INSTÄLLD
12/9 Gimo Eva Nielsen, Sverige SKK nat INSTÄLLD
12/9 Lund Jamie Rodal, Spanien SvVK off  
13/9 Falsterbo - SKK nat INSTÄLLD
19/9 Tånga Hed - SvVK off  

OKTOBER

10/10 Timrå - SvVK off  
11/10 Sundsvall - SKK nord INSTÄLLD
17/10 Upplands Väsby - SvVK off INSTÄLLD
24/10 Boden Roberto Forsoni, Italien SvVK off  

NOVEMBER

1/11 Växjö Tiina Taulos, Finland SKK int  

DECEMBER

13/12 Stockholm John A. Reeve-Newson, Kanada SKK nord
SE V-19