Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se
Inofficiella rasspecialer ej ännu inskickade till webmaster.

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUM PLATS DOMARE ARRANGÖR RESULTAT

JANUARI

5/1 Göteborg Hans Almgren, Sverige SKK int resultat >>
6/1 Göteborg Eva Nielsen, Sverige SKK int resultat >>

FEBRUARI

   
26/2 Upplands Väsby Iveta Vojtekova, Slovakien SvVK off resultat >>

MARS

11/3 Strängnäs Hans Almgren, Sverige SKK int resultat >>
18/3 Boden

Timothy Finney, Irland

SvVK off resultat >>
19/3 Malmö Bengt-Åke Bogren, Sverige SKK int resultat >>

APRIL

23/4 Västerås Jose Miguel Doval Sanchez, Spanien SKK nat resultat >>

MAJ

6/5 Lidköping Christian Jouanchicot, Frankrike SKK int resultat >>
20/5 Piteå Jetta Tschokkinen, Finland SKK nat resultat >>
20/5 Hässleholm Bertrand Piau, Frankrike SvVK off resultat >>
21/5 Hässleholm Henrik Johansson, Sverige SKK int resultat >>
28/5 Gimo Henrik Härling, Sverige SKK int resultat >>

JUNI

3/6 Norrköping Betty-Anne Stenmark, USA SKK int  
4/6 Norrköping Nicklas Eriksson, Sverige SKK int  
5/6 Norrköping Tim Thomas, Australien SKK int  
11/6 Leksand Gunilla Sandberg, Sverige SKK nat  
10/6 Vänersborg Patricia Nemirovsky de Alsina, Argentina SKK nat resultat >>
17/6 Vännäs Zafra Sirik, Israel SvVK off resultat >>
17/6 Tånga Hed Andre van den Broek SvVK off  
18/6 Vännäs Maria Gabriela Veiga, Portugal SKK int  
30/6 Gällivare Ann-Christin Johansson, Sverige SKK int  

JULI

2/7 Borås Robert Blümel, Österrike SKK nat  
7/7 Tvååker Eddie Patterson, Irland SKK int  
8/7 Tvååker Susan Carr, USA SKK nat  
9/7 Alfta Martin Johansson, Sverige SKK nat  
15/7 Piteå Cristian Vantu, Rumänien SKK int  
16/7 Råneå Ludovika Salmon, Italien SvVK off  
22/7 Köping Erodotos Neofytou, Cypern SKK int  
29/7 Ransäter Nina Karlsdotter, Sverige SKK int  
29/7 Strömsholm Espen Engh, Norge SvA off PM >>
30/7 Strömsholm Wilfriede Schwerm-Hahne, Tyskland SvVK off  

AUGUSTI

5/8 Visby Petter Fodstad, Norge SKK nat  
5/8 Svenstavik Säde Hohteri, Finland SvVK off  
6/8 Svenstavik Anette Edlander, Sverige SKK int  
6/8 Visby Frank Kane, England SKK int  
12/8 Överkalix Kresten Scheel, Danmark SKK nat  
12/8 Askersund Rui Oliveira, Portugal SKK int  
13/8 Ronneby Lynn Harwood, Australien SKK int  
19/8 Eskilstuna Bertil Lundgren, Sverige SKK nat  
19/8 Bjurholm Meike Dehaney, Tyskland SvVK off  
20/8 Norrköping Marie Gadolin, Sverige SKK nat  
27/8 Märsta Åke Cronander, Sverige SKK nat  
27/8 Ljungskile Henrik Härling, Sverige SKK nat  

SEPTEMBER

2/9 Sandviken Anki Johansson, Sverige SKK int  
3/9 Öland Åke Cronander, Sverige SKK nat  
9/9 Lund Mikael Nilsson, Sverige SvVK off  
10/9 Eslöv Gabriele Schröter, Tyskland SKK int  
10/9 Gimo Bengt-Åke Bogren, Sverige SKK nat  

OKTOBER

7/10 Sundsvall - SvVK off  
8/10 Sundsvall Arvid Göransson, Sverige SKK int  
14/10 Boden Tomas Münch, Tyskland SvVK off  
22/10 Vallentuna - SvVK off  

NOVEMBER

3/11 Växjö Laura Cox, Irland SKK int  

DECEMBER

16/12 Stockholm Anette Edlander, Sverige SKK int
SE V-17